Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri

METAL ÇATI SİSTEMLERİ

Birçok metal malzeme ile uygulaması yapılabilen çatı sistemleri, tasarımcılara hafif, modern çizgilere sahip ve uzun ömürlü bir çatı sistemi olanağı tanır. Boyalı sac, alüminyum, titanyumlu çinko ve bakır sistemler ile gerçekleştirilebilen metal çatı uygulamaları farklı uygulama tekniklerine sahiptir.

Çatıda, uzun ömürlü, su almayacak şekilde detaylandırılmış, genleşmelere izin veren, su tahliyesi iyi planlanmış sistemlere en iyi örneklerden biri “Kenet Sistem” metal çatı kaplamalarıdır. En az %5 çatı eğimine uygulanabilen kenet sistem kaplamalar, rüzgardan az etkilenen, hafif çatılar tasarlanmasına yardımcı olur. Klasik kenet ve çift kenet sistem olarak uygulanabilen kenet sistemler, uzun çatı levhaların tek parça montajına izin verir. Her türlü detay ve birleşimi çözülmüş sistemlerin uygulama aşamasında özel makine, ekipman ve el aletleri kullanılır.

Kenet sistemler, en az malzeme firesi kullanılarak, 25 mm hadve yüksekliğine sahip, ortalama 400-500 mm genişliğinde levhaların birleşiminden oluşur. Gizli tespit klipsleri ile, sabit ve kayar şekilde montaj yapılır ve genleşmeye izin verir.

Metal çatı imalatlarında ayrıca ufak kare plakalardan oluşan metal shingle, geçmeli düz levhalar ve basamaklı step sistem gibi farklı modeller de uygulanabilir. Çatı eğimi, çatı formu ve levha uzunluklarına göre farklı sistemler seçilmektedir. Metal çatılar her türlü aksesuar montajına uygundur.

Eğrisel tonoz çatılarda, kubbe kaplamalarında kullanılabilmekte ve ayrıca uygulama sonrası (çatı eğimine bağlı olarak) üzerinde yürünebilmektedir. 

Genelde kullanılan metal kalınlıkları: 0,50 – 0,80 mm arasındadır.

PREFA

Avusturya malı, 40 yıl garantili, boyalı alüminyum çatı ve cephe kaplamalarında mükemmel yüzey ve renk alternatifleri için PREFA şimdi KENETSAN ile Türkiye’de. amet.

RHEINZINK

Titanyumlu çinko çatı – cephe kaplamaları ve yağmur indirme sistemlerinde dünya lideri, üstün Alman kalitesi RHEINZINK, KENETSAN farkı ile sizleri bekliyor…